Dzień Języka Ojczystego w klasie 1 b

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. To święto ma nam uświadamiać, że chronimy język ojczysty po to, by nie zagubić tożsamości kulturowej i zwrócić uwagę na to, że warto na co dzień dbać o czystość języka, poznawać jego historię i bogactwo. Uczniowie klasy I b obchodzili to święto przez cały tydzień. Każdego dnia poznawali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima („Leń”, „Na wyspach Bergamutach”, „Lokomotywa”, „Okulary”, „Psie smutki”) i wykonywali zadania z nimi związane. Poznani bohaterowie oraz wydarzenia z łatwością pozostają w pamięci, a rymowane historie same wpadają do ucha. Na tych wierszach wychowało się wiele pokoleń dzieci i chyba każdy dorosły pamięta: „Kto siedzi na tapczanie?”.

Foto: Edyta Brożyna

Grupa dzieci z książkami na tle tablicy

Chłopiec i dziewczynka siedzą w ławce

Chłopiec z książką Tuwim dzieciom