Dzień Ziemi - klasa II c

W piątek 22 kwietnia 2022 r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy II c udali się na wycieczkę do lasu. Jej celem było zdobywanie wiedzy o roślinach runa leśnego, jak i pożyteczne działanie, czyli sprzątanie lasu. Wędrując po lesie dzieci miały okazję podziwiać wiosenne kwiaty: zawilce, fiołki, przylaszczki. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele tajemnic. Otaczająca przyroda i wspaniałe krajobrazy wzbudziły w dzieciach zachwyt. Zajęcia uświadomiły im, że przyrodę należy kochać i szanować jak przyjaciela, oraz to, że także one są za nią odpowiedzialne.

W drodze powrotnej przyłączyliśmy się do akcji prowadzonej przez Urząd Miasta i Gminy Staszów, która polegała na zbiórce elektroodpadów. W nagrodę każdy z nas otrzymał sadzonki roślin. To był dzień pełen wrażeń.

Izabela Socha

23-04-2022, Zbigniew Maruszewski