ErasmusDays 2019 w Dwójce

#ErasmusDays 2019 w Dwójce z przedszkolakami „Wędrowniczkami”.

W dniu 10 października 2019 odbyły się warsztaty z robotyki dla przedszkolaków przeprowadzone przez panią mgr Justynę Szczepańską koordynatora projektu Erasmus+ Zakodowane Legendy. Spotkanie było inicjatywą mającą na celu upowszechnienie rezultatów projektu Erasmus+ „Zakodowane Legendy” w trzecim roku jego realizacji. Punktualnie o 9:30 pięciolatki razem z opiekunami pojawiły się w pracowni komputerowej aby poznać roboty Dash i zestawy LEGO® Education WeDo 2.0 .
W spotkaniu wzięli również udział uczniowie klasy 3c , którzy pełnili rolę trenerów robotyki. W czasie warsztatów dzieci pracowały wspólnie tworząc konstrukcje napędzane silniczkami takie jak: wiatraki, satelity, żaby i kijanki. Najmłodsi uczniowie spróbowali również swoich sił w programowaniu niebieskiego robota Dasha.

Spotkanie było doskonałą okazją do zapoznania się z praktyczną stroną funkcjonowania programu Erasmus+ i odkrycia obszarów jakim jest kodowanie i robotyka.

Autor: mgr Justyna Szczepańska

20-10-2019, Marek Poniewierka