Grzybobranie - kl. IID

Drugi rok w klasie której wychowawczynią jest p. Izabela Socha realizowany jest program edukacji w terenie pt.,,Przyjaciel Lasu". Głównym partnerem programu jest Nadleśnictwo w Staszowie,które wyraziło zgodę na udzielenie wsparcia merytorycznego i finansowego. W każdej wycieczce do lasu na terenie gminy Staszów uczestniczy koordynator ze strony Nadleśnictwa- p. Anna Kamińska. Celem realizowanego programu jest wzmocnienie relacji dzieci z przyrodą i zwiększenie ich wrażliwości na środowisko przyrodnicze poprzez umożliwienie kontaktu z naturą i wielozmysłowe poznawanie świata.
Celem naszej pierwszej w nowym roku szkolnym wycieczki było poznanie budowy grzyba, rozpoznawanie i nazywanie grzybów jadalnych i trujących. Pogoda tego dnia była piękna, a las uroczy. Mienił się pełną gamą jesiennych kolorów. Spacerując po lesie dzieci miały okazję rozpoznawać grzyby jadalne i trujące. Dowiedziały się dlaczego nie wolno niszczyć grzybów trujących. Pani Ania pokazała również grzyby, które są pod ochroną.Po drodze dzieci napotykały na ślady leśnych zwierząt. Z wycieczki wróciły zmęczone,ale pełne wrażeń i z ochotą na kolejny spacer po lesie.
Autor: mgr Izabela Socha
Więcej zdjęć >>