I. miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II”

17 grudnia 2018 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkoły podstawowej pt. „Ubierzmy choinkę dla Jana Pawła II”. Spośród zgłoszeń nadesłanych z całej Polski, jury wyłoniło prace zwycięzców. Zaszczytne pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. I „c” Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Staszowie, Antonina Zgórska, której praca najbardziej podobała się jurorom. Opiekunem artystycznym pracy Antoniny była pani Agata Bazak.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i nauczycieli w całej Polsce. Na tegoroczną edycję konkursu wpłynęło 1972 piękne, pomysłowe zawieszki na choinkę, w związku z czym jury postanowiło przyznać równoległe nagrody w każdej z kategorii. Łącznie nagrodzono 15 prac. Wybrane prace oraz prace nagrodzone udekorowały dwie choinki w Kościele Dolnym Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie oraz jedną choinkę w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Zawieszka Antoniny ozdobiła choinkę w krakowskim sanktuarium Jana Pawła II.

Serdecznie gratulujemy!

Autor: mgr Agata Bazak