II Turniej Eliminacyjny Ogólnopolskich Mistrzostw w MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT o Puchar Kinder Joy of Moving

W niedzielę 26.03.2023 r. w Kielcach dwa zespoły dziewcząt ze staszowskiej „Dwójki” wzięły udział w II Turnieju Eliminacyjnym Ogólnopolskich Mistrzostw w MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT o Puchar Kinder Joy of Moving. Do rywalizacji sportowej w kategorii „TRÓJEK” przystąpiło 20 zespołów. Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po pięć zespołów, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Było dużo gry i wiele emocji.

GRUPA 1: PSP NR 2 STASZÓW II, START DOBROMIERZ, GALA SKARŻYSKO I, FUN SPORT KIELCE I, SP 25 KIELCE II.

GRUPA 2: VIKTORIA WŁOSZCZOWA, LOLEK KLUCZEWSKO, VOLLEY STARS OSTROWIEC II, GALA SKARŻYSKO II, SP 25 KIELCE I.

GRUPA 3: GALA SKARŻYSKO III, SALOS KIELCE, SP 24 KIELCE I, MUKS JEDYNKA OSTROWIEC I, SP 25 KIELCE III.

GRUPA 4: PSP NR 2 STASZÓW I, VOLLEY STARS OSTROWIEC I, SP 15 KIELCE II, MUKS JEDYNKA OSTROWIEC II, SP 15 KIELCE I

Zespół I wygrał wszystkie mecze w swojej grupie. Najbardziej wyrównanym spotkaniem okazał się mecz z MUKS JEDYNKA OSTROWIEC II. Poziom obu zespołów był bardzo wyrównany, a o końcowym wyniku zadecydowało kilka piłek. Dziewczęta utrzymały koncentrację do samego końca grając dobrze w zagrywce i czujnie w obronie. Mecz zakończył się wynikiem 16:14 dla naszego zespołu i to my mogłyśmy cieszyć się z awansu do ścisłego finału.

W grupie finałowej dziewczęta rozegrały 3 spotkania kończąc turniej na bardzo dobrym trzecim miejscu.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA GRUPY FINAŁOWEJ:

I MIEJSCE: GALA SKARŻYSKO I

II MIEJSCE: VIKTORIA WŁOSZCZOWA

III MIEJSCE: PSP 2 STASZÓW I

IV MIEJSCE: SALOS KIELCE

Zespół II po zakończonej rywalizacji sportowej w grupie pierwszej, w której wygrał dwa spotkania, ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu dziewiątym. Dziewczęta w każdym meczu dzielnie walczyły o każdy punkt, ale zabrakło szczęścia, by wygrać o jedno spotkanie więcej i znaleźć się w grupie, która walczyła o miejsca 5-8.

Drugi turniej eliminacyjny kończymy z następującym dorobkiem punktowym: Zespół I: III MIEJSCE – 16 pkt., Zespół II: IX MIEJSCE - 10 punktów. Punktacja po dwóch turniejach: Zespół I - 31 pkt., Zespół II – 19 punktów.

Nasze zespoły wystąpiły w składzie:

Zespół I – Oliwia Baczewska kl. 5 C, Antonina Zgórska kl. 5 C, Lena Golonka kl. 5 D, Natalia Wrona kl. 5 D

Zespół II – Aleksandra Brocka kl. 5 C, Maria Łukasik kl. 5 C, Natalia Borek kl. 5 C, Maja Przytuła kl. 5 D

Ogromne podziękowania należą się Rodzicom uczennic za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu na turniej. To były bardzo dobre zawody dla naszych dziewcząt. Wszystkie zawodniczki zasługują na duże brawa. Teraz wracamy do treningów i pracy nad wszystkimi elementami siatkarskiej techniki. Kolejny, ostatni turniej eliminacyjny odbędzie się w kwietniu we Włoszczowie. Po zakończeniu turniejów eliminacyjnych, dziesięć najlepszych zespołów zagra w finale, który zostanie rozegrany w maju w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Bernadeta Wieczorek

Drużyna z nauczycielem