J. R R. Tolkien „Hobbit, czyli tam i z powrotem” / ‘The Hobbit or there and back again’ - lekcja dwujęzyczna z lektury w klasach 6 c i 6 d

21 lutego 2023 r. w klasie VI C i VI d w ramach pracy z lekturą uczniowie uczestniczyli w lekcji dwujęzycznej „O Hobbicie po polsku i po angielsku”. Celem lekcji było zapoznanie uczniów z fragmentami powieści w oryginale oraz wykonanie różnorodnych ćwiczeń związanych z postacią Bilba Bagginsa i jego przygodami. Podczas zajęć uczniowie czytali fragmenty lektury w języku angielskim i języku polskim, tworzyli portret bohatera, gromadzili słownictwo do opisu postaci w obu językach, obejrzeli fragment filmu i rozwiązywali zagadki Golluma w języku angielskim oraz wykonali ćwiczenie ze słuchu. Pracując indywidualnie, w parach i w grupach uczniowie obu klas świetnie radzili sobie z zadaniami. Miejmy nadzieję, że coraz chętniej będą sięgać po książki i czytać, wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności językowe.

Lekcja została przeprowadzona w ramach realizacji zadań w związku z uczestnictwem naszej szkoły w programie Erasmus+.

Beata Boroń-Sitko

Uczniowie na tle gazetki szkolnej

Uczniowie wykonują zadania na kartach pracy

Uczniowie podczas pracy w grupach