Koło Misyjne w akcji „Opatrunek na Ratunek”

Uczniowie należący do Szkolnego Koła Misyjnego działającego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Staszowie otrzymali podziękowanie za włączenie się do akcji „Opatrunek na Ratunek”, którą zorganizowała Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Uczniowie wraz z rodzicami przekazali na rzecz fundacji bandaże, gazy, plastry, igły, strzykawki i rękawiczki jednorazowe. Okazana pomoc trafiła do misyjnych szpitali w Afryce.

Lekarze Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” niosą pomoc najuboższym mieszkańcom świata. Fundacja wysyła leki i środki opatrunkowe do misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia. Pomaga cierpiącym i chorym.

Rodzicom, nauczycielom i wszystkim uczniom, którzy wsparli akcję składamy serdecznie podziękowania.

Agata Bazak

14-04-2018, Marek Poniewierka