KONKURS PLASTYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS 4-8 NA PLAKAT POD HASŁEM „JÓZEF JAROŃ – LEGIONISTA, ŻOŁNIERZ WRZEŚNIA 1939 ROKU, OFIARA ZBRODNI KATYŃSKIEJ”

REGULAMIN:

1. Organizator:

Nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie w składzie: mgr Marzanna Baran, mgr Beata Ptak, mgr Andrzej Rachoń, mgr Anna Legawiec i mgr Agata Bazak.

2. Cele konkursu:

- Propagowanie oraz przybliżanie uczniom dokonań Józefa Jaronia – kierownika szkół, żołnierza, nauczyciela i społecznika.

- Kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia przez pogłębianie wiedzy o historii Polaków, którzy zginęli w Związku Sowieckim w latach II wojny światowej, w tym o sprawie katyńskiej.

- Kształtowanie świadomości, postaw patriotycznych młodego pokolenia oraz pamięci o wydarzeniach i bohaterach.

- Upamiętnienie rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

- Wzmocnienie więzi międzypokoleniowych.

- Rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności uczniów.

- Prezentacja dokonań artystycznych młodych twórców na okolicznościowej wystawie.

3. Tematyka konkursu: „Józef Jaroń – legionista, żołnierz września 1939 roku, ofiara Zbrodni Katyńskiej”.

4. Zasady uczestnictwa:

- Konkurs jest skierowany do uczniów klas IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie.

- Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej na zadany temat; technika dowolna (np. farba plakatowa, akrylowa, akwarela, kredki, piórko i tusz, collage, wycinanka, wydzieranka).

- Prace należy wykonać w formacie A-3, na kartce z bloku technicznego lub rysunkowego.

- Prace konkursowe powinny być wykonane samodzielnie.

- Każda praca konkursowa powinna mieć wyraźny opis na odwrocie, sporządzony według następującego wzoru:

1) imię i nazwisko Uczestnika,

2) Wiek Uczestnika oraz klasa, do której uczęszcza Uczestnik.

- Prace nie podlegają zwrotowi i pozostają do dyspozycji organizatora.

- Przekazanie pracy na konkurs jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych uczestnika do celów przeprowadzenia konkursu oraz na publiczne – w tym w mediach społecznościowych i w środkach masowego przekazu – wykorzystanie danych osobowych.

- Zgłoszenie prac do Konkursu jest równoznaczne z przekazaniem na rzecz Organizatorów praw autorskich do nich, o których mowa w art. 50 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawach autorskich i prawach pokrewnych (Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji w wydawnictwach wszelkiego typu, wydawanych przez Organizatorów oraz w Internecie.

5. Ocena prac:

1. Oceny prac konkursowych dokona powołane przez organizatora jury.

2. Kryteria oceny prac:

- zgodność z tematem,

- pomysłowość i oryginalność ujęcia tematu,

- estetyka wykonania,

- wyraz artystyczny,

- zastosowanie się do zapisów niniejszego regulaminu,

- poprawność merytoryczna,

- czytelność przekazu.

6. Termin składania prac:

- Prace należy złożyć w terminie do 30 marca 2023 r. do jednego z organizatorów konkursu. (Patrz punkt 1 niniejszego regulaminu)

7. Nagrody: dyplomy i upominki (I-III miejsce).

8. Wyniki konkursu:

- O terminie ogłoszenia wyników wszyscy zainteresowani uczniowie zostaną powiadomieni w kwietniu.

9. Uwagi dodatkowe:

- Materiały o Józefie Jaroniu dostępne są w Bibliotece szkolnej oraz w Internecie.

- Niniejszy regulamin zamieszczony będzie na stronie internetowej www.zs2.staszow.pl od dnia ogłoszenia konkursu do dnia ogłoszenia wyników konkursu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

16-03-2023, Zbigniew Maruszewski