Mityng Lekkoatletyczny - otwarcie Stadionu "Pogoni".

W sobotę 24 września 2016r. w Staszowie odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego Stadionu Miejskiego, które zostało połączone z obchodami jubileuszu 50-lecia Grupy Azoty Kopalnie i
Zakłady Chemiczne Siarki "Siarkopol" S.A. w Grzybowie. Zmagania sportowe rozpoczęły się o godzinie 10:00 Licznie zgromadzeni młodzi lekkoatleci konkurowali w zawodach sportowych na zmodernizowanym obiekcie, w następujących konkurencjach: bieg na 60 m, 100 m, 300 m, 600 m i 1000 m, skok w dal i wzwyż oraz rzut piłeczką palantową. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół z terenu gminy: Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Nr 2 w Staszowie, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Staszowie, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Staszowie, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czajkowie, Szkoły Podstawowej w Mostkach, Szkoły Podstawowej w Kurozwękach, Szkoły Podstawowej w Koniemłotach oraz zawodnicy "Żaczka" Połaniec, UKS "Czwórka Ostrowiec" i Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. Gimnazjalistki i gimnazjaliści z naszej szkoły rywalizowali w pięciu konkurencjach; dziewczęta: 100m 300m 600m w skok w dal oraz w skoku wzwyż. Chłopcy: 100m 300m 1000m oraz w skoku w dal.
Wyniki naszych uczniów w poszczególnych konkurencjach:
100m dziewcząt: 4 - Patrycja Kot, 6 - Jolanta Makuch, 8 - Natalia Bednarska, 9 - Natalia Wąs
100m chłopców: 2 - Dominik Kukiełka, 5 - Łukasz Lech, 7 - Kacper Skuza 8 - Dawid Siejka, 10 - Wiktor Potocki
300m dziewcząt: 2 - Weronika Bednarska, 4 - Julia Przytuła, 5 - Julita Rozmysłowska
300m chłopców: 3 - Łukasz Lech, 4 - Dawid Tutak, 6 - Dawid Siejka 7 - Adam Poniedzielski, 8 - Kacper Skuza
600m dziewcząt: 1 - Kamila Legiecka, 5 - Emilia Lis, 6 - Aleksandra Kargulewicz, 8 - Luiza Halota. 10 - Natalia Zapart
1000m chłopców: 1 - Mateusz Podsiedlik, 5 - Kacper Śledź,
skok w dal dziewcząt: 3 - Patrycja Kot, 4 - Zofia Dudek, 5 - Jolanta Makuch, 6 - Magdalena Pietras
skok w dal chłopców: 2 - Kacper Skuza, 4 - Dawid Siejka, 5 - Krzysztof Binkiewicz 7 - Adam Poniedzielski
skok wzwyż dziewcząt: 2 - Klaudia Uss Wąsowicz, 3 - Wiktoria Staneta 4 - Zuzanna Gronostaj, 5 - Anna Ziętarska.
Opiekunami zawodników i zawodniczek byli: pani Bernadeta Wieczorek, pani Barbara Malinowska oraz pan Rafał Konat. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Tekst: mgr Bernadeta Wieczorek

29-10-2016, Marek Poniewierka