Ogólnopolskie Mistrzostwa w Minisiatkówce o Puchar Kinder Joy of Moving

W Ogólnopolskich Mistrzostwach w MINISIATKÓWCE im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of Moving biorą udział dziewczynki i chłopcy w wieku od 11 do 13 lat, którzy grając w drużynach 2, 3 i 4-osobowych rozwijają swoje umiejętności sportowe, uczą się współpracy w zespole, ale także budują prawdziwe przyjaźnie. To największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju. Celem projektu realizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej we współpracy z Grupą Ferrero w Polsce jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych.

Nauczyciel wychowania fizycznego pani Bernadeta Wieczorek do rywalizacji sportowej w tym turnieju zgłosiła dwa zespoły dziewcząt, które na zajęciach pozalekcyjnych uczą się siatkarskich umiejętność. W województwie świętokrzyskim tegoroczna EDYCJA TURNIEJÓW MINISIATKÓWKI O PUCHAR KINDER JOY OF MOVING zostanie rozegrana w systemie trzech turniejów eliminacyjnych oraz finału wojewódzkiego, do którego uzyskają awans zespoły z największą liczbą punktów z trzech turniejów rundy eliminacyjnej. Pierwszy z nich odbył się w czwartek, 26 stycznia 2023 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dziewczęta urodzone w roku 2011 reprezentowały naszą szkołę w kategorii „TRÓJEK”. Rywalizowały w czterech grupach grając mecze systemem „każdy z każdym”, a następnie w grupach finałowych o poszczególne miejsca.

Tradycyjnie nasze uczennice z klas piątych dostarczyły nam wiele emocji. Jak zawsze podczas rywalizacji sportowej było wiele radości, choć także pojawiły się łzy…. Pierwszy start trzeba podsumować bardzo pozytywnie. ZESPÓŁ I wygrał wszystkie spotkania w swojej grupie, dzięki czemu dziewczęta awansowały do ścisłego finału. Tu jednak trafiły na bardziej doświadczone klubowe zawodniczki, ulegając im, zakończyły swoje turniejowe zmagania na bardzo dobrym czwartym miejscu. Zespół II w swojej grupie wygrał dwa spotkania, ale też musiał pogodzić się z dwoma przegranymi. Zajmując trzecie miejsce w swojej grupie, dziewczęta w dalszej części rozgrywek mogły walczyć o miejsca 9-12, ostatecznie zakończyły swój udział w turnieju na miejscu dziesiątym w stawce 24 drużyn.

Nasze zespoły wystąpiły w składzie.

Zespół I – Oliwia Baczewska kl. 5 C, Antonina Zgórska kl. 5 C, Lena Golonka kl. 5 D, Natalia Wrona kl. 5 D

Zespół II – Aleksandra Brocka kl. 5 C, Maria Łukasik kl. 5 C, Milena Maj kl. 5 D, Natalia Borek kl. 5 C, Maja Przytuła kl. 5 D

WYNIKI SPOTKAŃ GRUPA II

MKS GALA SKARŻYSKO II - PSP 2 STASZÓW II 15:7

MUKS 1 OSTROWIEC II - SALOS KIELCE 13:15

PSP 2 STASZÓW II - MUKS 1 OSTROWIEC II 15:11

Pierwszy turniej eliminacyjny kończymy z następującym dorobkiem punktowym: Zespół I: IV MIEJSCE – 15 pkt, Zespół II: X MIEJSCE - 9 punktów. Startując w tych zawodach, zdobyłyśmy cenne doświadczenie. Mogłyśmy zweryfikować swój poziom sportowy w tej pięknej dyscyplinie drużynowej. Trenujemy dalej, by jeszcze lepiej zaprezentować się na kolejnym turnieju. Ogromne podziękowania należą się Rodzicom uczennic za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu na turniej. Serdecznie wszystkim młodym sportsmenkom gratulujemy uzyskanych wyników. Należą się Wam ogromne brawa za serce do gry i wielkie zaangażowanie. Życzymy samych radosnych chwil w następnych startach. Kolejne turnieje odbędą się w marcu – w Kielcach i w kwietniu – we Włoszczowie, natomiast turniej finałowy wyłaniający zespoły do dalszych rozgrywek na szczeblu centralnym zaplanowano na maj 2023 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim.

mgr Bernadeta Wieczorek

Reprezentacja szkoły

Otwarcie zawodów

Zespół 1 podczas gry