Powiatowe Zawody w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

21.02.2023 r. na hali sportowej w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. W zawodach udział wzięło cztery drużyny z naszego powiatu: PSP nr 2 Staszów, PSP Bogoria, SP Połaniec, SP Szydłów. W wyniku losowania ustalono kolejność spotkań. Mecze turniejowe rozgrywane były zgodnie z przepisami PZPS, systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Dziewczęta prezentując wyższe umiejętności techniczne od swoich rywalek, spokojnie kontrolowały przebieg rywalizacji sportowej. Wygrywając swoje wszystkie mecze w stosunku 2 : 0 zajęły I miejsce w zawodach uzyskując tytuł Mistrza Powiatu. Chłopcy dzielnie walcząc o każdy punkt ostatecznie zakończyli rywalizację sportową na III miejscu.

Wyniki spotkań w grupie dziewcząt:

PSP Bogoria - PSP nr 2 Staszów 0:2

PSP nr 2 Staszów– SP Połaniec 2:0

SP Połaniec – PSP Bogoria 0:2

Wyniki spotkań w grupie chłopców:

PSP Bogoria – SP Połaniec 0:2

SP Szydłów – PSP nr 2 Staszów 2:0

SP Połaniec – PSP nr 2 Staszów 2:0

PSP Bogoria – SP Szydłów 0:2

SP Szydłów – SP Połaniec 1:2

PSP nr 2 Staszów – PSP Bogoria 2:0

Klasyfikacja końcowa w kategorii dziewcząt:

I miejsce PSP nr 2 Staszów,

II miejsce PSP Bogoria,

III miejsce SP Połaniec

Klasyfikacja końcowa w kategorii chłopców:

I miejsce SP Połaniec,

II miejsce SP Szydłów,

III miejsce PSP nr 2 Staszów,

IV miejsce SP Bogoria

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Oliwia Baczewska, Lena Golonka, Maria Łukasik, Antonina Zgórska, Natalia Borek, Aleksandra Brocka, Maja Przytuła, Milena Maj, Natalia Wrona, Julia Strojna, Natalia Wąsacz, Zuzanna Kijewska, Olga Walczak. Opiekun drużyny pani Bernadeta Wieczorek.

Chłopcy wystąpili w składzie: Dawid Bednarczyk, Kacper Szyszkowski, Michał Drzymalski, Wojciech Cecot, Jakub Kubik, Kacper Chrząstowski, Dawid Chara, Piotr Zaręba, Kacper Książka, Oskar Dąbek, Denis Tomasik. Opiekun drużyny pani Agnieszka Chodyna.

Wszystkim dziewczętom i chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Bernadeta Wieczorek

Wszyscy uczestnicy rywalizacji sportowej

Pierwsza czwórka z PSP nr 2 na boisku

Druga czwórka z PSP nr 2 na boisku