Spotkanie z Mikołajem

2 grudnia uczniowie kl.III d pod opieką wychowawczyni p. Izabeli Sochy wyruszyli na spotkanie z Mikołajem. Oczekiwał on na dzieci w podziemiach bocheńskiej Kopalni Soli, 300 metrów pod ziemią. Już pierwszych wrażeń dostarczył zjazd windą, a kolejne czekały w ciemnych korytarzach kopalni. Animatorzy zaprosili uczniów do wspólnej zabawy.
Impreza rozpoczęła się od spotkania z diabłem, który pomagał rozdawać licznie zgromadzonym dzieciakom prezenty. Nie brakło wspólnych pamiątkowych zdjęć i uścisku dłoni Mikołaja. Kolejne atrakcje czekały w Komorze Ważyn. Uczniowie bardzo chętnie przystąpili do sklejania łańcucha na choinkę, a następnie przyszli na dyskotekę, gdzie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne.
Na zakończenie dzieci obejrzały teatrzyk. Nie zabrakło zakupu słodyczy i solnych pamiątek. Następnie udaliśmy się z Panią przewodnik na zwiedzanie zabytkowej kopalni. Wycieczkę zakończyliśmy podróżą kolejką, która przemierzała kilometrową trasę pomiędzy szybami Campi i Sutoris.
Pobyt w kopalni okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą.
Tekst i zdjęcia: mgr Izabela Socha
Więcej zdjęć >>