Szukamy śladów jesieni

Las wita nas
Dnia 5 października uczniowie klas I C i II C wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do lasu w Czernicy. Pogoda była piękna, a las uroczy, mienił się pełnymi barwami ciepłych jesiennych kolorów. Pani podleśniczy opowiedziała uczniom wiele ciekawostek o tym co kryje las. Dowiedzieli się m.in.jak rozpoznać gatunki drzew, w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne zimą, które grzyby są jadalne, dlaczego nie wolno niszczyć muchomorów. Zbierali kolorowe liście i słuchali odgłosów lasu. Ku wielkiemu zdziwieniu spotkali na swojej drodze mnóstwo grzybów. Po wyczerpującej wędrówce po lesie dzieci posilały się kiełbaskami z grilla przygotowanymi przez rodziców. Uczestniczyli również w konkursie plastycznym "pod chmurką", podczas którego poznali nową technikę zwaną frotażem. Pełni wiedzy o lesie wrócili do szkoły. Była to żywa lekcja przyrody, która pozwoliła uczniom na bezpośredni kontakt z naturą. Będzie co wspominać podczas długich i groźnych zimowych dni.
Autor: mgr Nina Madyńska-Poniewierka
08-10-2018, Marek Poniewierka