Turniej Koszykówki Dziewcząt „Jesteśmy Drużyną"

W środę 13.03.2019 r. w Oleśnicy odbył się Turniej Koszykówki Dziewcząt „Jesteśmy Drużyną".
W zawodach mogły wziąć udział uczennice urodzone w roku 2008 i młodsze. Oprócz Oleśnicy - gospodarza turnieju, do rywalizacji sportowej zaproszone zostały zespoły ze Starachowic, Wąchocka, które na co dzień trenują koszykówkę oraz nasza początkująca drużyna, która dopiero zaczyna przygodę ze sportem drużynowym. Rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym".

Rozegrano sześć meczów na bardzo dobrym poziomie jak na tak młody wiek zawodniczek. Nie zabrakło emocji, sportowej walki, a przede wszystkim świetnej zabawy Podopieczne pani Bernadety Wieczorek musiały uznać wyższość trzech innych zespołów i zajęły ostatecznie czwarte miejsce. Nie oznacza to jednak, że poddały się bez walki. W każdym meczu widać było duże zaangażowanie i wielkie serce do gry małych zawodniczek.

W pierwszym spotkaniu przyszło nam rywalizować z późniejszymi triumfatorkami całego turnieju, z drużyną ze Starachowic. Na pewno ta drużyna fizycznie przewyższała wszystkie pozostałe, była faworytem turnieju i zasłużenie wygrała. W drugim meczu nasze dziewczęta spotkały się z Oleśnicą. Gra w tym spotkaniu była bardziej wyrównana, nasza drużyna miała więcej wiary we własne możliwości, była skuteczniejsza niż w pierwszym meczu, jednak uległyśmy gospodarzom dwoma koszami.

W trzecim spotkaniu walka była bardzo zacięta, trwała do samego końca. W ostatnich sekundach meczu emocje sięgały zenitu, nie zakończyłyśmy swojej ostatniej akcji skutecznym rzutem, brakowało nam w niektórych momentach szczęścia. Możemy mówić o pechu, gdyż zaledwie jednym punktem przegrałyśmy mecz z drużyną z Wąchocka. Po zakończonym turnieju dziewczęta odczuwały duży niedosyt, pojawiły sie łzy, nie były zadowolone z czwartego miejsca. Na takich turniejach wynik to sprawa drugorzędna, dzieci kochają rywalizację, lubią nawiązywać nowe znajomości.

Nasze dziewczęta zebrały dużo pochwał od trenerów. Chwalono drużynę za bardzo dobrą grę w obronie, za waleczność. Miło było patrzeć na radość swoich podopiecznych po udanej, skutecznej akcji, która napędzała całą drużynę do walki o jak najlepszy wynik. Najważniejsze, że pod względem wytrzymałościowym nie odstawałyśmy od pozostałych zespołów, które na co dzień trenują koszykówkę w klubach sportowych,
a baza sportowa jaką mają w swoich szkołach pozwala im podnosić swoje umiejętności z tej dyscypliny sportowej.

Zwieńczeniem zawodów było uhonorowanie wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami, medalami, słodyczami. Wszystkie drużyny otrzymały puchary. Organizatorzy ufundowali nagrody rzeczowe dla najlepszej zawodniczki z każdej drużyny. Ze staszowskiej „Dwójki" nagrodę (pamiątkowy medal oraz piłkę) otrzymała Aleksandra Dul. Wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulujemy.

Dziewczęta wystąpiły w składzie:Nikola Bucka kl. V A, Martyna Witkowska kl. V A, Antonina Nowak kl. V A, Zuzanna Bąk kl. V B, Julia Kosik kl. IV A, Aleksandra Dul kl. IVC, Matylda Baradziej kl. IV C, Anna Adamiec kl. IV C, Natalia Chamerska kl. IV C, Julia Dudajek kl. IV C, Martyna Sośniak kl. IV C, Alicja Fudalewska kl. IV C

Autor: Bernadeta Wieczorek

13-03-2019, Marek Poniewierka