V Biegi Niepodległości 11.11.2016 r.

Dnia 11 listopada 2016r. w związku z przypadającą „98 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości” odbyły się V Uliczne Biegi Niepodległości z udziałem młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu staszowskiego. Celem imprezy było uczczenie Święta Niepodległości oraz popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży. Organizatorem było: Starostwo Powiatowe w Staszowie, Miasto i Gmina Staszów, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Staszowie, Rada Miejsko- Gminna LZS w Staszowie. Trasa biegu liczyła ok. 800m dla wszystkich kategorii wiekowych, przebiegała następującymi ulicami: Jana Pawła II – Wschodnia – Langiewicza – Spokojna – Jana Pawła II z metą w Parku Adama Bienia. Uczniowie zajmujący trzy pierwsze miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrodzeni zostali pamiątkowymi medalami. Pamiątkowe dyplomy otrzymali uczniowie zajmujący miejsca 1 - 6. Organizatorzy imprezy zapewnili gorący poczęstunek. Z naszego gimnazjum do rywalizacji sportowej na trasie biegu wystartowało 18 dziewcząt i 15 chłopców.
Indywidualne wyniki naszych uczniów:
Kategoria Dziewcząt: 1 - Kamila Legiecka, 2 - Aleksandra Kopeć, 3 - Emilia Lis, 4 - Natalia Zapart, 6 - Agata Dziewierz, 7 - Paulina Dziewierz, 8 - Wiktoria Staneta, 9 - Julia Sojka, 10 - Wiktoria Wącirz, 11 - Agata Jońca, 13 - Magdalena Koza, 14 - Nikola Cepil, 15 - Maja Toporowska, 16 - Martyna Glegoła, 17 - Luiza Halota, 18 - Maja Gawłowska, 19 - Nicol Pierzchała, 21- Klaudia Nawrot - Łączna punktacja wszystkich zawodniczek 64 punkty
Kategoria Chłopców: 1 - Mateusz Podsiedlik, 3 - Jakub Samiec, 4 - Kacper Śledź, 5 - Patryk Królak - Ogrodnik, 6 - Grzegorz Biesiada, 8 - Kamil Skałbania, 10 - Dawid Siejka, 11 - Jakub Zięba, 12 - Jakub Kozyra, 13 - Krzysztof Binkiewicz, 16 - Mateusz Jońca, 17 - Jakub Wrona, 19 - Krzysztof Wójcik, 21 - Mateusz Chynek, 22 - Kacper Brocki. Łączna punktacja wszystkich zawodników 52 punkty
Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół gimnazjalnych:
I miejsce Gimnazjum nr 2 w Staszowie 116 punktów
II miejsce Gimnazjum nr 1 w Staszowie 27 punktów
III miejsce Gimnazjum Czajków 1 punkt
IV miejsce Gimnazjum Rytwiany 1 punkt
Wszystkim uczniom dziękujemy za uczczenie Święta Niepodległości, serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Opiekunami na zawodach były: pani Bernadeta Wieczorek pani Barbara Malinowska oraz pani Iwona Szercer.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

17-11-2016, Marek Poniewierka