V Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

Dnia 13.12.2016 r. nasza szkoła wzięła udział w V Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Starosty Staszowskiego. W zawodach wzięło udział cztery drużyny: Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Staszowie, Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Staszowie, Zespół Szkół im. S. Staszica oraz gospodarz - Zespół Szkół Ekonomicznych. Celem turnieju była nie tylko dobra zabawa, ale także popularyzacja piłki siatkowej jako formy rekreacji ruchowej, integracja młodzieży oraz wyłonienie najlepszej drużyny. Podczas turnieju zgromadziło się wielu kibiców, którzy swoim dopingiem zagrzewali poszczególne zespoły do walki. Zarówno nasza drużyna oraz gimnazjalistki ze szkoły nr 1 w dwóch pierwszych swoich meczach musiały uznać wyższość starszych koleżanek ze szkół ponadgimnazjalnych przegrywają swoje spotkania. W rywalizacji o trzecie miejsce gra drużyn gimnazjalnych była bardzo wyrównana. Nasze dziewczęta przegrały nieznacznie pierwszego seta, jednak wierząc w zwycięstwo do drugiego seta zespół przystąpił z wielkim zaangażowaniem co można było zaobserwować na boisku. Po dużych emocjach nasze siatkarki wygrały tą partię doprowadzając do dogrywki, w której gra naszych zawodniczek była już dużo lepsza. Dziewczęta zagrały pewnie w zagrywce, obroniły kilka mocnych ataków Aleksandry Nowak oraz realizowały założenia trenera :). Po zmianie stron boiska spokojnie kontrolowały przebieg seta wygrywając go w stosunku 15 : 10.

IV miejsce Gimnazjum nr 1

Skład drużyny: Natalia Bednarska, Julia Przytuła, Kamila Legiecka, Dominika Więcław, Aleksandra Kargulewicz, Vanessa Lisiecka, Weronika Bednarska. Opiekunem drużyny była pani Bernadeta Wieczorek
Cieszy fakt, że ogromna większość dziewcząt biorących udział w zawodach ukończyła staszowską "Dwójkę":) Serdecznie gratulujemy wszystkim dziewczętom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

Zdjęcie użytkownika Bernadeta Wieczorek.