Walentynki w klasie 4 a (grupa językowa)

We wtorek, 14 lutego 2023 r. w klasie IV a (w I grupie językowej) odbyła się okolicznościowa lekcja języka angielskiego poświęcona Walentynkom.

Walentynki przyjęły się w Polsce pod postacią skomercjalizowanego święta, które z dawną tradycją, mocno zakorzenioną w obrzędach chrześcijańskich, nie ma nic wspólnego. Uczniowie ten dzień kojarzą z serduszkami, kartkami walentynkowymi, misiami i czekoladkami. A może warto poznać trochę historii ?

Wzmianki o Dniu Świętego Walentego można już znaleźć w „Hamlecie“ Williama Shakespeare’a. Najstarsza kartka walentynkowa pochodzi z Anglii z 1415 r. Napisał ją książę Karol Orleański do swojej żony. Natomiast w Stanach Zjednoczonych walentynkową tradycję rozpoczęła Esther Howland, zakładając w połowie XIX wieku firmę produkującą kartki walentynkowe na masową skalę.

Oprócz odrobiny historii, na lekcji walentynkowej zdążyliśmy jeszcze poznać kilka nowych słówek, rozwiązać interaktywne quizzy, wypróbować nową aplikację do nauki języka angielskiego, a na koniec spadł na nas deszcz czerwonych serduszek. W takim nastroju rozpoczynamy naukę w II semestrze roku szkolnego 2022/2023.

Katarzyna Adamczyk

Pamiątkowe zdjęcie grupowe