„Warsztaty wielkanocne” w Zalipiu - klasa III c

Uczniowie klasy III c wraz z wychowawcą w dniu 22.03.2022 r. wybrali się na wycieczkę do Zalipia. Zalipie to niewielka miejscowość położona w Małopolsce, która słynie z kolorowych kwiatowych malowideł, zdobiących domy i budynki gospodarcze. Wizytę w Zalipiu uczniowie zaczęli od Domu Malarek. Zaczerpnęli tam informacji na temat zalipiańskiej tradycji, a także wzięli udział w warsztatach, na których wykonali wielkanocne palmę i pomalowali drewniane pisanki. Wycieczka zakończyła się zabawą na placu zabaw co sprawiło uczniom wiele radości.

Monika Socha

22-03-2022, Zbigniew Maruszewski