Wiosenna wycieczka klasy 2 a do Zalipia - "malowanej wsi"

Wraz z nastaniem wiosny uczniowie z klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Zalipia. W Domu Malarek podziwiali "zalipiańskie" wzory kwiatowe i zapoznali się z historią oraz tradycją malowania-ozdabiania domów i ich wnętrz. Uczestniczyli w warsztatach plastyczno-technicznych, na których zmierzyli się z trudną sztuką malowania i dekorowania palm wielkanocnych. Następnie udali się do pobliskiego kościoła, aby zobaczyć jego wnętrze - całe ozdobione ręcznie przez lokalne malarki. Dalszą część wycieczki odbyli zwiedzając skansen - Zagrodę Felicji Curyłowej. Zwiedzili dom tej wybitnej malarki, który został zachowany w identycznej postaci, jak ona żyła. Byli też w pozostałych obiektach tu się znajdujących. Wracając podziwiali tradycyjne malatury w całym Zalipiu.

Opracowała: Barbara Dorobek-Skórska

Malowany napis