Wizyta przedszkolaków „Chochlików” w Laboratorium Przyszłości

9 marca 2023 r. grupa 6-latków „Chochlików” wraz dyrekcją i wychowawcami z Przedszkola Nr 8 im. J.Ch.Andersena z Oddziałami Integracyjnymi w Staszowie, odwiedziły naszą szkołę i wzięły udział w zajęciach z robotyki w ramach Laboratorium Przyszłości i Programu Erasmus+.

Celem zaproszenia było upowszechnienie wypracowanych rezultatów w ramach tych dwóch programów oraz promocja robotyki jako przedmiotu interdyscyplinarnego łączącego naukę języków obcych z nauką przyrody, matematyki i fizyki.

Podczas spotkania nauczycielka Justyna Szczepańska i uczniowie klasy 5 d zaprezentowali zestaw LEGO® Education SPIKE™ Essential. Podczas wspólnej pracy przedszkolaki zbudowały i zaprogramowały diabelski młyn, który następnie udoskonalały dodając elementy dźwiękowe, testując różne prędkości i liczbę krzesełek. Warsztaty w Laboratorium Przyszłości były doskonałą okazją do prezentacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 jako miejsca otwartego na nowe technologie, dwujęzyczność oraz całościowy rozwój ucznia.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Opracowała: Justyna Szczepańska