Zajęcia sportowe - zdalne nauczanie.

Ćwiczymy w domu i wzmacniamy mięśnie brzucha

Drodzy uczniowie, cztery razy w tygodniu w czasie kiedy powinny odbywać się lekcje z wychowania fizycznego zaczynamy wzmacniać nasze mięśnie brzucha. Po wykonaniu rozgrzewki ćwiczymy na mięśnie brzucha. Proponujemy aerobiczną 6 Weidera, z którą możecie zapoznać się pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=FK9Tzbb7sAI a prezentuje ją polska trenerka personalna i instruktorka fitness Katarzyna Dziurska. Można skorzystać z filmików swoich ulubionych instruktorów lub opracować własny zestaw ćwiczeń. Proponowane filmiki: trening mięśni brzucha – Turbo ABS na płaski brzuch – Kasia Dziurska https://www.youtube.com/watch?v=oYZDBg3dFtM lub https://www.youtube.com/watch?v=NnjmEN0TuXg – Mel Bel 10 minutowy trening brzucha.

Po powrocie do szkoły sprawdzimy efekty waszej pracy wykonując Międzynarodowy test sprawności fizycznej – próba siły mięśni brzucha oraz gibkości dolnego odcinka kręgosłupa, instrukcję można zobaczyć pod linkiem http://scholaris.pl/zasob/109927.

Mięśnie brzucha – ich rola w organiźmie i dlaczego należy je wzmacniać?

Mięśnie brzucha pełnią w organizmie człowieka istotne funkcje – przede wszystkim podtrzymują ściany boczne, przednią i tylną brzucha, a także znajdujące się w jamie brzusznej narządy wewnętrzne: wątrobę, śledzionę, żołądek, dwunastnicę i trzustkę. Mięśnie brzucha stabilizują również kręgosłup, szczególnie w jego części lędźwiowej i zapewniają prawidłową postawę całej sylwetki. Mocne mięśnie brzucha lepiej pełnią swoje funkcje, czyli funkcję ochrony narządów wewnętrznych jamy brzusznej oraz funkcję stabilizacji kręgosłupa i sylwetki. Silne mięśnie brzucha zapewniają lepszą ogólną kondycję, silniejsze uderzenie, kopnięcie (w przypadku piłkarzy) oraz umożliwiają szybsze tempo biegania. W przypadku sportów kontaktowych (na przykład sztuk walki) mięśnie brzucha pomagają złagodzić skutki uderzeń w tułów lub brzuch. Z uwagi na fakt, że mięśnie brzucha biorą udział we wdechu i wydechu, ich dobra forma zapewnia prawidłowe oddychanie, bardzo istotne dla każdej osoby chcącej funkcjonować według zasad zdrowego trybu życia. Mocne mięśnie brzucha to wyprostowana postawa, brak bólu kręgosłupa oraz możliwość wykonywania codziennych czynności i uprawiania sportu bez zadyszki”.¹

Powodzenia.

Nauczyciele wychowania – fizycznego

------------------------------------------------------------------

Trening w domu jest wskazany ponieważ każdy powinien wzmacniać swój organizm.
Nauczyciele wychowania fizycznego

------------------------------------------------------------------

Nie daj się koronawirusowi, a także nie rozleniwiaj się, nie popadaj w bezczynność. Trenowanie nie musi odbywać się wyłącznie w siłowni, fitness klubie czy na lekcjach wychowania fizycznego w szkole. To, że nie masz różnego rodzaju przyrządów, przyborów, których używasz w czasie lekcji wcale nie powinno być usprawiedliwieniem bezczynności. Warunki domowe są też sprzyjającym miejscem do aktywności fizycznej. Jeśli tylko mamy coś pod ręką i jesteśmy kreatywni, możemy zrobić wiele pożytecznego dla swojego ciała. I nie narzekajmy, że może nie da się uzyskać dobrej intensywności jak w ćwiczeniach, które do tej pory wykonywałeś na zajęciach sportowych w szkole. Lepiej robić coś na zasadzie podtrzymania, aniżeli nie robić nic w ciągu tygodnia czy dwóch. Wówczas wszystkie parametry spadają, a po upływie tego czasu organizm rozleniwia się.

Wszyscy mamy nadzieję na szybki powrót do zajęć wychowania fizycznego w szkole, do zawodów sportowych, które przed nami. Gdy po przymusowej przerwie wznowimy lekcje, treningi SKS dobrze byłoby utrzymać wcześniejszą formę w domowym zaciszu - do czego gorąco zachęcają nauczyciele wychowania fizycznego.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Więcej ćwiczeń >>