Zielona Szkoła w Ustroniu - klasa I „c”

W poniedziałek 27 maja klasa I „c” rozpoczęła swoją wielką przygodę z Zieloną Szkołą. Uczniowie ze Staszowa wyjechali uśmiechnięci i nastawieni na przygodę. Zanim dotarli do Ustronia, po drodze zwiedzili Wadowice. Duże wrażenie na dzieciach wywarł dom, w którym urodził się i mieszkał Jan Paweł II oraz dedykowane naszemu Wielkiemu Papieżowi Polakowi nowoczesne muzeum interaktywne. Wycieczkowicze mieli także okazję obejrzeć z okien wadowickiej ciuchci, którą pomknęli uliczkami tego wyjątkowego miasta. Dzień zakończyli z kolei przejażdżką ustrońską ciuchcią wjeżdżając na Równicę – Diabla Góra, na której zwiedzali zbójnicką chatę i Kolibą pod Czarcim Kopytem – 200 – letnia chatę.

Wtorek przyniósł kl. I „c” równie wiele wrażeń co pierwszy dzień Zielonej Szkoły. Dzień wypełniony był wieloma atrakcjami. Dzieci mogły wykazać się zarówno sprawnością fizyczną, odwagą jak i wrażliwością na piękno przyrody, zwierzęta a także muzykę. W planie dnia bowiem znalazła się wizyta w parku linowym, Leśnym Parku Niespodzianek, a dzień zwieńczyło muzyczne spotkanie z Jacentym Ignatowiczem. Muzyk, folklorysta, uczestnik jednej z edycji programu „Mam Talent”, który poinformował, że będzie mu można kibicować także podczas tegorocznej wersji programu.

Tekst: Agnieszka Kuraś

30-05-2019, Marek Poniewierka