Zimowy relaks na lodowisku

W dniu 7 lutego uczniowie klasy V C i VI B wraz z wychowawczyniami p. Barbarą Ziętarską i p. Elżbietą Mikus oraz nauczycielką wychowania fizycznego p. Izabelą Trelą wybrali się na lodowisko do Kielc. Po długim pierwszym semestrze chcieliśmy się zrelaksować i odpocząć spędzając wspólnie czas na zabawie. Pogoda nam dopisała i w blasku słońca dojechaliśmy pod Telegraf, gdzie czekała na nas gładka tafla lodowiska oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo czyli kaski ochronne. Dla niektórych uczniów były to pierwsze kroki na łyżwach i wbrew pozorom to umiejętność, której trzeba się nauczyć. Jedni radzili sobie lepiej inni gorzej ale każdy się dobrze bawił i nie straszne im były upadki. Niektórzy wspomagali się pingwinkami, które pozwalały zachować równowagę i poczuć się bezpieczniej. Większość uczniów to jednak doświadczeni łyżwiarze i nie straszny im śliski lód ani jazda w grupie z różnymi kombinacjami. Po pobycie na lodowisku zjedliśmy kanapki i rozgrzewaliśmy się gorącą herbatką i czekoladą. Szkoda tylko, że kilka osób nie mogło pojechać z powodu choroby. Opiekę nad uczniami sprawowali również rodzice uczniów kl. VC p. Marta Białorudzka i Ilona Wojtasińska.

Tekst: Elżbieta Mikus

Zdjęcia: Elżbieta Mikus, Ilona Wojtasińska