104 rocznica odzyskania niepodległości

11 listopada to dla Polaków jeden z najważniejszych dni w roku. Tego dnia czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach odzyskała niepodległość i powróciła na mapy świata. Obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości w naszym mieście rozpoczęły się w Parku im. Adama Bienia, gdzie zgromadziły się delegacje zakładów pracy, jednostki straży pożarnych, młodzież szkolna, Orkiestra Górnicza Grupy Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. w Grzybowie oraz poczty sztandarowe. Z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego wydelegowano poczty sztandarowe w składzie: Nadia Boś VII b , Piotr Adamczyk VI d, Jan Kruk VII a, Michał Drzymalski VI d, Wojciech Cecot VI d, Natalia Florys VIII c, Aleksandra Dul VIII c, Karolina Brocka VIII c, Martyna Sośniak VIII c, Patrycja Osuch VId, Lena Pokora VI d, Liliana Tatrocka VIIa, Nikola Kapral VII b oraz Marta Belusiak VI d. Z parku im. Adama Bienia wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła pw. Ducha Świętego, do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę. Po zakończeniu mszy świętej delegacje władz miasta i gminy Staszów, przedstawiciele zakładów pracy i szkół złożyli kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki i tablicą Józefa Piłsudskiego na staszowskim rynku. Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie reprezentował wicedyrektor Rafał Konat oraz nauczycielki Ewa Marek i Ewa Pawlik - Witaszek.

Katarzyna Adamczyk

Delegacja pocztów sztandarowych przed budynkiem szkoły

Delegacja pocztów sztandarowych z opiekunem

Przemarsz z parku im. Adama Bienia do kościoła pw św Ducha