18. rocznica powstania Gimnazjum nr 2

W piątek, 9 czerwca w SOK odbyła się niecodzienna uroczystość. Okazją do świętowania była 18-tka gimnazjum i jednocześnie pożegnanie naszej szkoły.
Całość profesjonalnie i z humorem poprowadzili p. Beata Ptak, p. Dariusz Kubalski oraz p. Anna Kuczyńska. Pierwsza część poświęcona była historii i osiągnięciom szkoły gimnazjalnej. Obejrzeliśmy rewelacyjne występy naszych absolwentów – Judyty Nowak – Labuń (świetna dedykacja dla pana dyrektora), Sylwii Przetak (solo, w duecie z p. Markiem Chodurkiem i przy akompaniamencie Kacpra Chodurka), Oli Przetak (przepiękna piosenka ubiegłorocznej absolwentki) oraz Kasi Chodurek (czarującej wokalistki odnoszącej coraz większe sukcesy). Wszyscy oni sprawili nam wielką przyjemność swoimi występami. Dalej wysłuchaliśmy pozdrowień nagranych przez byłych uczniów, które dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń. Wystąpili także utalentowani obecni uczniowie naszej szkoły: Krzysztof Swatek, Patryk Węgierski, Bartosz Altenberg (wspaniałe występy chłopaków).
Druga część uroczystości zawierała podziękowania dla dyrektora szkoły Jana Gromniaka. Oprócz kwiatów i prezentów był także upominek muzyczny. Było wzruszająco, śmiesznie, wspomnieniowo, refleksyjnie i rewelacyjnie!
Po zakończeniu uroczystości na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez nauczycieli gimnazjum i sponsorów oraz urodzinowy tort.
Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości oraz do tych, którzy przybyli, aby z nami w niej uczestniczyć.
Pomysłodawcy i główni organizatorzy: Ewa Pawlik-Witaszek, Anna Walas, Joanna Cieśla, Elżbieta Szymańska.
Tekst: Agnieszka Sałata
Foto: Zbigniew Maruszewski.