A w drugiej "a" karnawał trwa...

W piątek, 13 stycznia 2023 r. w klasie II a odbyła się lekcja okolicznościowa języka angielskiego poświęcona zwyczajom karnawałowym na świecie. W każdym kraju karnawał jest obchodzony zupełnie inaczej, ale wszystkie zwyczaje łączy jeden wspólny element – zabawa, której na pewno nie zabrakło w trakcie tej lekcji okolicznościowej.

Po zaprezentowaniu słownictwa związanego z wyżej wymienioną tematyką i po wykonaniu ćwiczeń interaktywnych, uczniowie zapoznali się z obcą im dotąd kulturą. Niektórzy słyszeli o słynnym karnawale w Notting Hill, dla innych było to zaskoczenie, a zwłaszcza fakt, że odbywa się on w sierpniu i trwa aż dwa dni.

O "Mardi Gras", który ma miejsce w Nowym Orleanie czy Sydney, słyszeli nieliczni z klasy II a. Największe zainteresowanie wzbudziły jednak ogromne platformy przemieszczające się wzdłuż ulic, pełne barwnych postaci tańczących w rytm muzyki. Uczniowie przyznali, że chcieliby to kiedyś zobaczyć na żywo, a nie tylko na slajdach. Na zakończenie wszyscy daliśmy się ponieść żywiołowej muzyce rodem z karnawału w Rio de Janerio.

Katarzyna Adamczyk

Pamiątkowe zdjęcie grupowe w maskach karnawałowych

Ćwiczenia interaktywne

Gry i quizy interaktywne