Angielski i CLIL na Malcie

Od 29 maja do 2 czerwca 2023 r., ramach realizacji mobilności w programie Erasmus +, nauczycielki z naszej szkoły uczestniczyły w szkoleniach na Malcie, poszerzając wiedzę metodyczną oraz rozwijając umiejętności w zakresie języka angielskiego w Executive Training Institute w pięknym St. Julian ‘s.

Ewa Kowalska i Renata Janeczko wzięły udział w kursie języka angielskiego Fluency and English Language Development, który miał na celu rozwijanie umiejętności w zakresie komunikacji, gramatyki i słownictwa w międzynarodowym towarzystwie. Podczas tygodniowego, intensywnego 25 - godzinnego kursu uczestniczki rozwinęły swoje kompetencje w języku angielskim. Kurs został specjalnie zaplanowany, aby poprawić płynność i umiejętności komunikacji w języku angielskim. Sesje miały charakter praktyczny i obejmowały dyskusje na temat bieżących spraw i tematów ogólnego zainteresowania z wykorzystaniem burzy mózgów, zadań związanych z rozwiązywaniem problemów i odgrywaniem ról zarówno w pracy w parach, jak i w grupach. Korzystanie z multimediów, internetu i autentycznych materiałów, takich jak strony internetowe z aktualnymi wydarzeniami i czasopisma były doskonałym pretekstem do ciekawych dyskusji w międzynarodowym środowisku, dzięki czemu uczestniczki kursu mogły ćwiczyć i doskonalić swój angielski.

Agnieszka Barańska i Beata Boroń-Sitko wzięły udział w kursie metodycznym CLIL - Practical Methodology for Teachers Working with CLIL. W ciągu 25 godzin intensywnego kursu uczestniczki poznały tajniki metody od strony teoretycznej i praktycznej podczas zajęć warsztatowych, wykorzystując metodę zintegrowanego nauczania treści i języka angielskiego do przygotowania własnego scenariusza zajęć lekcyjnych. Kurs stał się także okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami z Niemiec, Hiszpanii i Włoch, którzy również uczestniczyli w szkoleniu. Doskonała organizacja zajęć oraz wysoki poziom merytoryczny dały poczucie satysfakcji oraz pozwoliły na wzbogacenie warsztatu pracy.

Podczas pobytu na Malcie nie zabrakło również czasu na poznanie kultury tego pięknego miejsca podczas popołudniowych wycieczek. Sliema, Mdina, Valetta, San Anton Gardens i niezwykła wyspa Comino to miejsca, które udało nam się zwiedzić. Zapierające dech w piersiach widoki oraz włoskie i maltańskie przysmaki z pewnością długo nie zostaną zapomniane!

Beata Boroń-Sitko, Renata Janeczko,

Agnieszka Barańska, Ewa Kowalska

Uczestniczy kursów z certyfikatami ukończenia kursów

Nauka słownictwa na zajęciach językowych