Bieg Papieski

Dnia 16 października 2021 r. z okazji upamiętnienia 43. rocznicy wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża oraz ustanowienia św. Jana Pawła II patronem miasta Staszowa, ulicami naszego miasta odbył się Bieg Papieski na 10 km oraz Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km. Organizatorami imprez sportowych byli: Urząd Miasta i Gminy Staszów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, Stowarzyszenie Sigma Staszów, w partnerstwie z Grupą Enea – Elektrownia Połaniec S.A. Honorowy patronat nad biegiem objęli: sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Anna Krupka oraz Marszałek Województwa Świętokrzyskiego – Andrzej Bętkowski.

Biegi towarzyszące temu wydarzeniu dla uczniów ze szkół podstawowych, które odbywały się w Parku Miejskim im. Górników Siarkowych w Staszowie w kategorii dziewcząt i chłopców zgromadziły dużą grupę zawodniczek i zawodników z naszej szkoły. Uczniowie ze staszowskiej „Dwójki” wiedząc, że sport uczy rywalizacji w duchu fair play, pozwala czerpać satysfakcję z wygranej, uczy jak pogodzić się z goryczą porażki - aktywnie zaangażowali się w program uroczystości.

Św. Jan Paweł II przez całe życie dbał o zdrowie, a sprawności fizycznej przypisywał szczególne znaczenie. Postawa Papieża, może być przykładem dla młodych ludzi.Jan Paweł II zwracając się do młodzieży powiedział – „Niech ćwiczenia fizyczne będą częścią waszego poszukiwania wyższych wartości, które kształtują charakter i dają poczucie godności i sukcesu, we własnych oczach i w oczach innych’’.

Przez uczestnictwo w rywalizacji sportowej uczniowie naszej szkoły chcieli upamiętnić wielkiego człowieka jakim był św. Jan Paweł II rywalizując na następujących dystansach: 400 m – uczniowie z rocznika 2009 i młodsi oraz 600 m – uczniowie z rocznika 2007 – 2008.

Miejsca medalowe w swoich kategoriach wywalczyli:

I miejsce - Maja Dziarmakowska z klasy VII A, I miejsce – Leon Pruś z klasy VII C, III miejsce – Weronika Wach z klasy VII A, III miejsce – Michał Drzymalski z klasy V D

Staszowską „Dwójkę” reprezentowali następujący uczniowie:

Dziewczęta z rocznika 2009 i młodsze: Maja Dziarmakowska, Weronika Wach, Julia Dudajek, Julia Kosik, Marlena Guzikowska, Lena Siwonia, Amelia Cecelon, Maja Sztuk, Natalia Borek, Oliwia Baczewska, Aleksandra Brocka, Natalia Skuza, Julia Dziarmakowska, Aleksandra Świetlik, Alicja Strzałka, Lena Pokora, Hanna Bąk, Milena Zielińska,

Chłopcy z rocznika 2009 i młodsi: Michał Drzymalski, Bartosz Kuczemski, Janusz Zalewski, Kacper Szyszkowski, Brajan Falasa, Piotr Adamczyk, Antoni Kania,

Dziewczęta z rocznika 2007 - 2008: Kinga Warzecha, Alicja Fudalewska, Martyna Witkowska,

Chłopcy z rocznika 2007 – 2008: Leon Pruś, Igor Kania.

Opiekunami na zawodach były panie: Izabela Trela, Bernadeta Wieczorek

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Autor: mgr Bernadeta Wieczorek

Foto: B. Wieczorek, I. Trela