Boże Narodzenie w Europie - Christmas in Europe

W związku z uczestnictwem naszej szkoły w programie Erasmus+ 20 grudnia 2022 r. została zrealizowana dwujęzyczna audycja na temat tradycji i obyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia w wybranych krajach europejskich. Uczniowie klasy VI c opowiedzieli o tym, jak wyglądają święta m. in. w Irlandii, Finlandii, Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Polsce. Za pośrednictwem szkolnego radiowęzła społeczność szkolna mogła zapoznać się z różnorodnością tradycji bożonarodzeniowych w Europie, a także poznać słownictwo w języku angielskim związane ze świętami. Ważną częścią audycji było również słuchanie piosenek w języku polskim i angielskim, a zwłaszcza świątecznego przeboju wszechczasów - „Last Christmas” zespołu Wham, w którego zaśpiewanie włączyło się wiele klas słuchający audycji. Na zakończenie uczniowie życzyli wszystkim zdrowych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia. Merry Christmas!

Beata Boroń-Sitko

Uczniowie podczas realizacji audycji

Uczniowie na tle szkolnej gazetki

Pierwsza strona scenariusza