Budujemy z klocków Lego

Erasmus+ : Z kloców LEGO® budujemy lepsze jutro.

W roku szkolnym 2019/2020 w szkole podstawowej uruchomiono trzy grupy biorące udział w zajęciach rozwijających umiejętności językowe z praktycznym zastosowaniem w robotyce. Dzięki programowi Erasmus+ Coded Legends naszej szkole udało się zakupić duże zestawy LEGO®Classic. Zestawy zawierają pomysły na pierwsze modele i stanowią idealne narzędzie dla kreatywnych budowniczych w każdym wieku, pomocne w tworzeniu klasycznych konstrukcji z klocków LEGO® . Miesiąc listopad i grudzień upłynęły nam na budowaniu szalonych projektów. Nasi uczniowie wykazują duże zainteresowanie budowaniem, konstruowaniem i tworzeniem . Praca LEGO®Classic. z to przygotowanie do działania A15 (tworzenie legendy pt: Jak powstało moje miasto?”)

Autor: mgr Justyna Szczepańska

Więcej zdjęć >>