„Czytam, bo lubię!”

Klasa II a już od września uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Celem projektu jest między innymi rozbudzanie ciekawości literackiej, aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem i aktywnego słuchania. Bohaterką projektu jest chmurka Tosia która przeżywa ciekawe przygody. Realizując pierwszy moduł pt.”Mała chmurka w krainie drzew” uczniowie mieli do wykonania wiele zadań a wszystkie związane były z lekturą „Kapelusz Pani Wrony” autorstwa Danuty Parlak. Wszystkim bardzo podobały się przygody bohaterów książki a niektórzy odnaleźli w tych postaciach swoje własne cechy. Szczególnie atrakcyjny okazał się ostatni rozdział „Mikołaj, czyli historia pewnego bociana” który specjalnie dla dzieci przeczytał pan nadleśniczy Adam Lubera.

Praca w ramach projektu to bardzo ciekawe zajęcia – a nie tylko czytanie. Uczniowie wykonali swoje „Czytusie”, zdobyli wiele informacji na temat drzew, lasu i jego mieszkańców oraz wykonali swoje jesienne drzewa. A ponieważ bohaterką jednego z opowiadań była żaba Izabella to w klasie powstały książki o rozwoju żaby (takiej prawdziwej a nie z bajki). Teraz z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejne zadania projektowe i oczywiście zachęcają do czytania.

„Czytam, bo lubię!” - zdjęcia

Uczniowie klasy II a