Dbajmy o naszą planetę

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi uczniowie klasy II a już od wczesnej wiosny realizowali swoje zadania. Najważniejszym z nich było założenia swojej własnej uprawy i obserwacja rozwoju rośliny. Po pewnym czasie na naszym klasowym parapecie pojawiły się roślinki i powstał zielony warzywnik. Dbanie o naszą planetę to świadomość i wiedza dotycząca zagrożeń i sposobów ratowania Ziemi. Realizacja kolejnej lekcji programu „Dzieci uczą rodziców” pokazała, że uczniowie naszej klasy doskonale rozumieją potrzebę dbania o środowisko i chętnie zostaną w przyszłości ekologami. Mają też świadomość konieczności ograniczenia odpadów, ich segregacji, recyklingu oraz pozyskiwania nowych źródeł energii. Przyszłość naszej planety zależy od nas.

Dbajmy o naszą planetę - zdjęcia

Tekst i foto – Edyta Brożyna

07-06-2021, Zbigniew Maruszewski