Druga lekcja szycia - Laboratoria Przyszłości

Po raz drugi w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia szycia na maszynie. Odbyły się one w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości. Tym razem uczniowie pod czujnym okiem instruktorki nauczyli się zakładać nici na maszynę (co nie jest takie proste) oraz nawijać szpulkę i umieszczać ją w bębenku. Następnie po wykrojeniu odpowiedniego kawałka materiału młodzi adepci sztuki krawieckiej przystąpili do szycia. Wypróbowali ścieg prosty, zwany stębnówką, wykorzystywany do zszywania materiałów oraz ścieg zygzakowaty służący do obrębiania tkanin, aby się nie strzępiły. Biorąc pod uwagę, że były to pierwsze próby szycia na maszynie, ściegi wyszły niezwykle równo. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

Anna Walas

Logo Laboratoria Przyszłości

Uczeń tnący tkaninę

Uczeń zakładający nici w maszynie do szycia