„Dwójka” najlepsza w województwie świętokrzyskim

20 grudnia 2018 roku w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyło się wojewódzkie podsumowanie roku sportowego 2018. Podczas uroczystej gali uhonorowano sportowców w różnych kategoriach wiekowych, medalistów Mistrzostw Świata i Europy, złotych medalistów Mistrzostw Polski, młode talenty świętokrzyskiego sportu. Wyróżnione zostały również osoby zasłużone na rzecz sportu województwa świętokrzyskiego, szkoleniowcy i działacze, kluby i związki sportowe, samorządy lokalne, a także organizatorzy imprez sportowych rangi międzynarodowej i krajowej, promujących województwo świętokrzyskie.

Podczas uroczystości zaprezentowano również zwycięzców współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się nasza szkoła – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. I.J. Paderewskiego w Staszowie. W rywalizacji sportowej wyprzedziliśmy wiele szkół, w których znajdują się klasy sportowe. Ten sukces był możliwy dzięki zaangażowaniu uczniów klas gimnazjalnych oraz ich nauczycieli. Warto wspomnieć, że największym sukcesem naszych uczniów w 2018 roku był zdobycie VIII miejsca na Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x800 m dziewcząt. Podczas uroczystej gali dyplom dla szkoły odebrał Dyrektor Szkoły dr Dariusz Kubalski, natomiast indywidualne statuetki odebrały panie mgr Bernadeta Wieczorek i mgr Barbara Malinowska.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego sukcesu gratulujemy i życzymy podobnych wyników w kolejnym roku.

Autor: Dariusz Kubalski

27-12-2018, Marek Poniewierka