„Dziecięcy Świat” – wycieczka klasy III a do Kielc

Każdy człowiek, gdy był dzieckiem lubił zabawki i ...słodycze (niektórym tak pozostało do dziś). Uczniowie klasy III a wybrali się do stolicy naszego województwa na zajęcia związane z zabawkami i słodyczami. Z zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję i eksponaty w Muzeum Zabawek i Zabawy oraz uczestniczyli w warsztatach tematycznych w Aptece Wyobraźni. Tematem był …pop – up. „Pop-up to pochodzące z języka angielskiego słowo, oznaczające pojawienie się ,,nagle i niespodziewanie”. To techniki tworzenia trójwymiarowych, przestrzennych konstrukcji papierowych, które działają, opierając się na mechanice otwierania zgiętej kartki papieru. Pop-up’owe dzieła pojawiają się najczęściej w książkach dla dzieci w języku polskim nazywanych ,,rozkładankami” (…).

Kolejny punkt wycieczki to „Magia Karmelu” - bardzo słodkie i pachnące miejsce. Tutaj każdy zobaczył w jaki sposób tworzy się karmel i samodzielnie wykonał lizaka. Zaopatrzeni w słodycze pozwiedzaliśmy kieleckie zakamarki oraz jedną z najdłuższych ulic w Polsce – ulicę Sienkiewicza.

Uczniowie kl. III a

Foto Edyta Brożyna