Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

Już po raz osiemnasty w tym roku będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu w Polsce. W ramach jego obchodów, przypadającego w tym roku na 8 lutego, klasa 5 D w ramach lekcji informatyki i na lekcji wychowawczej dyskutowała i przypominała sobie zasady bezpiecznego korzystania z sieci, prowadzenia dyskusji i rozmów na grupach i forach. Jestem przekonana, że wszyscy świetnie znają te zasady, potrafią je wymienić ale czy stosują się do nich na co dzień? Na to pytanie muszą odpowiedzieć już sami korzystając na co dzień z zasobów internetowych, z komunikatorów. Wpisując się w tą tematykę w pierwszym semestrze odbyła się również lekcja wychowawcza na temat: Szanuj, nie hejtuj w ramach akcji #świętokrzyskieNIEhejtuje. Efektem tej lekcji są prace uczniów wyeksponowane w szkole na holu pierwszego piętra. W czasie nauki zdalnej uczniowie przygotowali również prace dotyczące ogólnie rozumianego bezpieczeństwa w sieci, które znajdują się w poniższej galerii.

Również uczniowie klasy 4 B i 4 C na lekcjach informatyki realizowali zagadnienia poświęcone bezpieczeństwu w internecie a klasy 3 A i 3 B w ramach edukacji informatycznej poznali bezpieczne strony sieciaki.pl oraz interlandia, które pomagają dzieciom w świadomym i bezpiecznym odkrywaniu świata internetu. Szacunek dla innych to pierwsza i najważniejsza zasada. Jeśli będziecie o tym pamiętać zawsze Wasze zachowanie w Internecie będzie prawidłowe. Szanując innych, szanujemy również siebie.

Tekst i zdjęcia: mgr Elżbieta Mikus

08-02-2022, Zbigniew Maruszewski