Dzień Bezpiecznego Internetu

Jak co roku w lutym obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W tym roku przypada on 9 lutego. Warto przypomnieć sobie kilka zasad mających uchronić nas przed zagrożeniami, jakie mogą nas spotkać w sieci, szczególnie w tym czasie, kiedy przed ekranami komputera spędzamy długie godziny uczestnicząc w lekcjach zdalnych i przygotowaniu się do nich. Dzień Bezpiecznego Internetu powstał z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku i świętowany jest obecnie na całym świecie. W Polsce organizatorem wydarzenia od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Zamieszczone grafiki pokazują zagrożenia oraz rady, jak bezpiecznie korzystać z sieci.

Zagrożenia w sieci - grafika

Bezpieczni w sieci - grafika

Polecam również stronę https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne.html

A tak bezpieczeństwo w internecie widzą uczniowie klasy 4 D:

Marta - klasa 4 D

Mateusz - klasa 4 D