Dzień Dziecka klasy II c w stadninie koni

Dzień Dziecka to jedno z najradośniejszych świąt w roku. Z tej okazji 1 czerwca 2021 roku uczniowie klasy II c wybrali się na wycieczkę do stadniny koni „Moja pasja” w Staszowie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowiadania na temat sposobu opiekowania się końmi: karmienia ich, czyszczenia i ujeżdżania. Po obejrzeniu koni nastąpił najbardziej oczekiwany przez wszystkich moment - przejażdżka bryczką oraz na kucyku pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą i odwagą próbowały jazdy konnej. Było również dużo zabawy na świeżym powietrzu. Pobyt w stadninie koni zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Wycieczka była bardzo udana i co bardzo ważne pogoda również dopisała.

Monika Socha

03-06-2021, Zbigniew Maruszewski