„Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi, nauczyciel również się czegoś uczy”

13 października odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczął taniec w wykonaniu uczniów klasy II. Następnie zebrani obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez klasy V i VI. Scenki w humorystyczny sposób przedstawiały lekcje w szkole, a także podczas nauczania zdalnego. Uczennica klasy VII zaśpiewała dla nauczycieli piosenkę pt. „Kolory marzeń”. Na koniec tej części akademii ponownie zatańczyli uczniowie klasy II.

Oficjalną część uroczystości, po wprowadzeniu pocztów sztandarowego i flagowego, rozpoczął Dyrektor Dariusz Kubalski. Powitał zebranych, a w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na ogromną rolę nauczyciela w życiu młodego człowieka. Podkreślił, że to zawód odpowiedzialny i trudny. Dalej Dyrektor wymienił nauczycieli odznaczonych oraz nagrodzonych przez Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty, a także tych, którzy odebrali nagrody z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Staszów na uroczystości w Staszowskim Ośrodku Kultury. Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za ich pracę, a tym wyróżniającym się wręczył nagrody.

Na koniec zebrani usłyszeli życzenia skierowane do pracowników szkoły, które przekazał na ręce Dyrektora Burmistrz Miasta i Gminy Leszek Kopeć, a uroczystość zamknęło wystąpienie Przewodniczącej Samorządu Szkolnego.

Agnieszka Sałata

15-10-2021, Zbigniew Maruszewski