W klimacie nostalgii

Jak co roku nasza szkoła gościła emerytowane nauczycielki – członkinie Związku Nauczycielstwa Polskiego w celu uczczenia Dnia Kobiet. Nie zawsze uroczyste spotkanie ma miejsce 8 marca, w tym roku odbyło się ono 14 marca. Organizatorem uroczystości był dyrektor Adam Koziński, zaś część artystyczną przygotowali uczniowie trzecich klas gimnazjalnych, pod opieką nauczycieli: Marka Chodurka, Agnieszki Salaty, Anny Walas i Małgorzaty Rajcy. Słowo wstępne wygłosił prezes staszowskiego oddziału ZNP Zbigniew Błasiński.

Motywem przewodnim występu był koncert życzeń. Prezenterzy Emilia Lis i Jakub składali życzenia paniom oraz dedykowali im występy artystyczne. Młodzi wykonawcy zaprezentowali różnorodne umiejętności sceniczne, począwszy od śpiewu, poprzez grę na instrumentach, a skończywszy na tańcu. Utalentowani szkolni artyści to: Julia Ptak – śpiew, Luiza Halota – gra na pianinie, Maja Gawłowska- taniec, Magdalena Sałata – śpiew, Natalia Witaszek – gra na saksofonie, Martyna Wyszyńska – śpiew, Magdalena Jeczeń – gra na pianinie oraz Krzysztof Swatek – śpiew operowy.

Koncert z pewnością przypadł do gustu zebranym gościom, czego dowodem były gromkie brawa i późniejsze gratulacje, a imienne życzenia, miejmy nadzieję, wzruszyły zebrane panie.

Autor: Anna Walas

30-03-2018, Marek Poniewierka