Dzień kota w klasie 1 B

17 lutego każdego roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Ma on na celu podkreślenie znaczenia kotów w naszym życiu oraz uwrażliwienie na trudny los zwierząt bezdomnych. Uczniowie klasy I b pamiętają o swoich kocich pupilach. Podczas zajęć obejrzeli zdjęcia kotów swoich kolegów i koleżanek, wysłuchali opowiadań o życiu kotów. Każdy wykonał pracę plastyczną na temat „Mój kot”. Pamiętali również o bohaterach programu promocji mleka i produktów mlecznych „Mam kota na punkcie mleka” tj. o kocie Mleczysławie i Mlecznej Kicie. Każdy z uczniów wykonał maskę swojego kociego bohatera.

Tekst i foto: Edyta Brożyna

Grupa dzieci w maskach kota

Czworo dzieci w maskach kota

Praca plastyczna kot