Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2023

W piątek, 31 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2023. Była to okazja, aby zaprosić zaprzyjaźnione przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 3 w Staszowie, które przybyły wraz wychowawcami i panią dyrektor Dorotą Dalach. W spotkaniu uczestniczyły dwie grupy: sześciolatki „Kubusie” oraz grupa mieszana pięciolatków i sześciolatków „Misie”. Podczas warsztatów technologicznych dzieci poznały ofertę edukacyjną Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, a w szczególności zasoby Laboratorium Przyszłości. Ponadto zapoznały się z różnymi działania nauczycieli w ramach realizacji zadań programu Erasmus+ (edukacja dwujęzyczna).

Podczas warsztatów z robotyki nauczycielka Justyna Szczepańska zaprezentowała zestawy LEGO® Education SPIKE™ Essential i pokazała możliwości dydaktyczne, jakie daje połączenie robotyki z nauką języków obcych. Najmłodsi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem budowali i programowali młyńskie koła, pojazdy i roboty. Pracując z klockami Lego dzieci doskonaliły umiejętność pracy w grupie, zdolności manualne, myślenia logicznego i kreatywnego.

W drugiej części warsztatów Joanna Cieśla, wicedyrektor naszej szkoły i nauczyciel zorganizowała i przeprowadziła zajęcia z wykorzystaniem okularów VR. Przedszkolaki zakładając okulary VR mogły przenieść się do czasów prehistorycznych, gdzie spotkały się oko w oko z dinozaurami, pływały w oceanie i spotkały polarnego niedźwiedzia. Warsztaty zakończył pokaz wydruku wielkanocnych jajek i królików na drukarce 3D.

Dzień Nowych Technologii w Edukacji 2023 był doskonałą okazją do prezentacji oferty edukacyjnej naszej szkoły i formą promocji nowoczesnych technologii wśród kadry pedagogicznej przedszkola i jego podopiecznych.

Nauczyciele zaangażowani w organizację imprezy: Joanna Cieśla, Justyna Szczepańska, Ewa Pawlik-Witaszek, Wioletta Janicka, Paulina Małas, Marta Pyrek – Januszewska.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Opracowała: Justyna Szczepańska

Grupa przedszkolaków i wychowawców

Dyrektor wita dzieci