Dzień Ziemi w Gimnazjum

DZIEŃ ZIEMI W NASZYM GIMNAZJUM

22 kwietnia, czyli Światowy Dzień Ziemi, został szczególnie upamiętniony przez uczniów klasy I c gimnazjum. Wpadli oni na pomysł, aby w tym dniu zrobić coś bardzo namacalnego, zostawić po sobie trwały ślad, który w jakiś sposób pomoże naszej planecie. Postanowili, że z własnych, klasowych środków kupią drzewko, które posadzą w okolicy szkoły. Tak też zrobili, i rano 22 kwietnia, pod opieką wychowawczyni, p. Marii Kos, wyszli przed budynek szkolny, aby zasadzić zakupioną roślinę. Z pomocą nieocenionego woźnego szkoły udało się zrealizować zamiar, i skromnych rozmiarów, ale zdrowo wyglądający cis pojawił się na szkolnym trawniku. Z okazji Dnia Ziemi życzymy mu wielu lat w zdrowiu!

25-10-2016, Marek Poniewierka