Egzamin ósmoklasisty

23, 24 i 25 maja 2023 r. były długo wyczekiwanymi i ważnymi dniami dla uczniów klas ósmych. Koniec drugiego etapu edukacyjnego nieuchronnie oznacza napisanie egzaminu ósmoklasisty. Nieco zdenerwowani uczniowie we wtorek zmierzyli się z arkuszami z języka polskiego, a w kolejnych dniach z matematyki, języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego.

Uczniowie sumiennie podeszli do tego obowiązku, wszyscy stawili się na egzaminach oraz starali się maksymalnie wykorzystać przysługujący im czas, byli przy tym zdyscyplinowani i przestrzegali obowiązujących procedur. Wszystkim uczniom z klasy VIII a, VIII b, VIII c i VIII d gratulujemy napisania pierwszego w życiu ważnego egzaminu i życzymy samych dobrych wyników. Poznamy je 3 lipca 2023 r. Uzyskane punkty zadecydują o przyjęciu do szkoły ponadpodstawowej, obok ocen na świadectwie i pozostałych osiągnięć.

Agnieszka Sałata

Uczniowie podczas egzaminu klas ósmych

25-05-2023, Zbigniew Maruszewski