„Enea wspiera muzyczne talenty” – Połaniec 2022

12 maja 2022 r. w Staszowskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży „Enea wspiera muzyczne talenty”. Szkołę naszą reprezentowały dwie utalentowane wokalistki z klasy VII A: Paulina Szostak oraz Julia Kosik. Paulina przygotowała nostalgiczną balladę „Malowany latawiec” (sł. Krystyna Wodnicka, muz. Edward Pałłasz), natomiast Julia zaśpiewała ukraińską pieśń ludową „Nese Hala wodu”. Jury konkursu nagrodziło Julię kwalifikacją do finału, który odbył się 21 maja 2022 r. w muszli koncertowej w Połańcu podczas obchodów dni tego miasta. Wspaniałym wykonaniem pieśni Julia zaskarbiła sobie uznanie publiczności zgromadzonej podczas koncertu.

Marek Chodurek

24-05-2022, Zbigniew Maruszewski