Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 - konkurs "112 zawsze w gotowości" dla klas I - VIII

Wszyscy jesteśmy świadomi, jak ważne jest bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci. 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112 obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej. Z tej okazji Świętokrzyski Urząd Wojewódzki wraz z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach przygotowały akcję edukacyjną skierowaną do uczniów szkół podstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

W związku z tym proszę Państwa Dyrektorów szkół i placówek oświatowych o pomoc w upowszechnieniu załączonych materiałów edukacyjnych poświęconych prawidłowemu wykorzystaniu numeru alarmowego 112. Zastosowanie ich podczas zajęć szkolnych będzie ważnym elementem w kształtowaniu świadomości na temat bezpieczeństwa wśród najmłodszego pokolenia.

W ramach akcji Wojewoda Świętokrzyski zaprasza również uczniów klas I–VIII do wzięcia udziału w konkursie pn. „112 zawsze w gotowości”. Informacje na temat konkursu dostępne będą również na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz na jego profilu Facebook od 10 lutego 2021 roku.

Materiały do pobrania ze strony internetowej Kuratorium Oświaty w Kielcach: https://kuratorium.kielce.pl/48456/europejski-dzien-numeru-alarmowego-112/

10-02-2021, Zbigniew Maruszewski