Europejski Tydzień Sportu w PSP nr 2

Europejski Tydzień Sportu w PSP nr 2 w Staszowie przebiegał pod hasłem "Leśne potyczki sportowe". Uczniowie najpierw brali udział w rajdzie pieszym lub rajdzie rowerowym do Golejowa-Jeziora. Tam, na terenie leśnego kompleksu wypoczynkowego zostały rozegrane konkurencje sportowe. Uczniowie rywalizowali w rzucie piłką lekarską, biegu wytrzymałościowym, wyścigu w workach i na torze przeszkód. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali medale i dyplomy. Odbyło się również ognisko i pieczenie kiełbasek oraz zdrowych przekąsek. Przeprowadzono pogadankę na temat zbilansowanej diety i zdrowego odżywiania.
W biegu wytrzymałościowym z klas piątych zwyciężyła Maja Maciejko, drugie miejsce zajął Kacper Zalewski, a trzecie Michał Bąk.
Z klas szóstych w tej samej konkurencji I miejsce zajęła Marika Maciejko, II miejsce zajęła Julia Pokora,a III Sandra Zawada. Chłopcy klasa VI : I miejsce Dominik Wołowiec, II miejsce Piotr Hara, III miejsce Jakub Kondek.
Konkurencję: rzut piłką lekarską wygrał Kacper Zalewski, drugi był Michał Bąk , a trzecie miejsce zajął Nataniel Zaczek.
Wyścigi w workach wygrała Katarzyna Golonka, II miejsce Michał Bąk, III miejsce Zuzanna Kardaś.
Na torze sprawnościowym (bieg do piłki) znowu najlepsza okazała się Kasia Golonka, drugi był Zalewski Kacper, a trzecia Maja Maciejko.
Wszyscy uczestnicy rajdu zarówno rowerowego , jak i pieszego okazali się zwycięzcami, ponieważ w rekordowym tempie pokonali trasę nad golejowskie jeziora i z powrotem pod szkołę.
O zwycięzcach z Europejskiego Tygodnia Sportu usłyszymy na pewno jeszcze nie raz podczas zawodów miejsko-gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
Życzymy wszystkim sportowych sukcesów w roku szkolnym 2019/2020.
Organizatorem imprezy: Europejski Tydzień Sportu była B. Malinowska, pomoc w przeprowadzeniu konkurencji:M. Wrona i E.Lachowska.
Autor: mgr Barbara Malinowska
30-09-2019, Marek Poniewierka