Festiwal Kultury Szkół

W dniach 08.05.-10.05.2023 roku w Staszowskim Ośrodku Kultury odbył się XXIV Festiwal Kultury Szkół. Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, które po przerwie spowodowanej pandemią, powróciło na staszowską scenę kulturalną. Nasi uczniowie zaprezentowali angielską wersję znanej bajki "O głupim Jasiu i ziarnku fasoli" w konwencji teatru czytanego. Wystąpiło 14 uczniów kl. IV-V. Aktorów przygotowały nauczycielki Elżbieta Szymańska, Barbara Piotrowicz, Małgorzata Rajca. Natomiast uczennica kl. VIIIa , Julia Kosik, zaprezentowała się w piosence-wierszu K. K. Baczyńskiego "Niebo złote ci otworzę" do muzyki Marka Chodurka. Wokalistce akompaniował na scenie sam kompozytor. Ponadto mogliśmy podziwiać występy artystów z innych szkół. Festiwal jest dobrą formą prezentacji dorobku artystycznego szkół powiatu staszowskiego.

Elżbieta Szymańska

Grupa uczniów

Julia Kosik z nauczycielem mgr Markiem Chodurkiem podczas występu w domu kultury

Dyplom potwierdzający udział w festiwalu