Festiwal Twórczości Szkół

Nasi uczniowie na Festiwalu Twórczości Szkół

Po rocznej przerwie Festiwal Twórczości Szkół powrócił na scenę Staszowskiego Ośrodka Kultury. Przez trzy dni od 15 do 17 maja uczniowie gminy Staszów mogli podziwiać swoich artystycznie utalentowanych rówieśników. Nie zabrakło oczywiście przedstawicieli naszej szkoły.

Pierwszego dnia festiwalu siedmioro uczniów klasy IVA zaprezentowało przedstawienie w formie teatru czytanego (reader’s theatre) pt. No bath tonight. Młodzi aktorzy zaprezentowali tekst w języku angielskim, nie bez kozery, ponieważ w naszej szkole obchodzimy Tydzień Języków.

Kolejnego dnia liczna grupa trzecioklasistów (w sumie 24 osoby) wystąpiła w spektaklu pt. Żona dla księcia. Gimnazjaliści oprócz talentów aktorskich zaprezentowali taniec, śpiew i grę na instrumencie. Największą sensację wzbudził Krzysztof Swatek. Widownia była zachwycona jego wykonaniem arii Skołuby z opery Straszny dwór.

Autor: mgr Anna Walas

21-05-2018, Marek Poniewierka